سقف متحرک شیشه ای تلسکوپی

یکی دیگر از سازهایی که جای خالی آن در بین دیگر سقفهای متحرک احساس می گردد, سقفهای متحرک شیشه ای می باشد.شیشه یکی از مصالح پوششی بسیار پرکاربرد در ساختمان و معماری های مدرن می باشد. شیشه بعلت ویژگیهای منحصر به فردی که دارد باعث می شود که جلوه ای خاص به نما و ساختار یک سازه بدهد که در عین زیبایی باعث می شود که نور کافی برای فضا مورد نظر تامین شود و احساس بسته و محدود بودن فضای داخلی را از بین ببرد, بنابراین این ویژگیها نشان میدهد که متحرک سازی سقف یک سازه یا فضای معماری با پوشش شیشه ای چقدر می تواند محیط آن فضا را کاربردی و با شکوه نماید.
البته می توان به این مشکل در خصوص شیشه اشاره نمود که این ماده ساختمانی وزن بسیار بالایی در مقابل دیگر مصالح پوششی ساختمان دارد که باعث می شود در کاربرد آن در بعضی از ساختمانها و سازه های سبک که مقاومت لازم را برای تحمل وزن بالا را ندارند مشکلات محاسباتی بوجود بیاورد. بنابراین یکی از مصالح جایگزین بسیار خوب برای شیشه را می توان ورقهای پلی کربنات نام برد. ورقهای پلی کرنات در عین حال که بسیار سبک می باشد می تواند جایگزینی مناسب برای شیشه در سازه های سقف متحرک باشد.

 
 

ویژگی های سقف های متحرک شیشه ای تلسکوپی:


ورقهای پلی کربنات :


ورق هاي چند جداره پلي كربنات به وسيله يك پوشش كواكسترود از جذب كننده هاي UV در برابر اشعه فرابنفش محافظت مي شوند. اين ورق ها به دليل ساختار خاص خود به انتخاب اول در ساختارهاي انتقال نور همراه با بهينه سازي مصرف انرژي تبديل شده اند. از مزاياي ديگر اين ورق ها مي توان به انعطاف پذيري بالا، استفاده و نصب آسان و استحكام ضربه اي مناسب اشاره كرد.


 
Honeycomb
 
یکی از مناسبترین مدلهای ورق پلی کربنات ورق پلی کربنات لانه زنبوری می باشد. ورقهاي پلي كربنات لانه زنبوري با توجه ساختار منحصر به فرد شبكه هاي داخلي داراي خواص مكانيكي ، حرارتي ، نوري و صوتي منحصر به فردي مي باشد كه كاربرد آن را براي طراحي هاي مهندسي ميسر مي سازد. ورقهاي سه جداره لانه زنبوري با يك لايه محافظ در برابر اشعه ماورابنفش پوشانده مي گردد.دو طرف ورقها با فيلم محافظ سطحي پلي اتيلن پوشانده مي شود و بر روي سطحي از ورق كه داراي لايه مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش در برابر اشعه uv مي باشد مطالبي در مورد نحوه نصب و نگهداري ورق چاپ شده است. از مشخصات بارز ورقهاي سه جداره لانه زنبوري مي توان به وزن سبك ؤ استحكام بالا،تاخير انداز آتش داراي رتبه كلاس B ،درصد انتقال نور بالا و .... اشاره نمود.

جدول مشخصات فنی ورق پلی کربنات لانه زنبوری:

پارامتر واحد مقدار
دانسیته g/cm3 1.2
استحکام کششی n/mm2 100
استحکام کششی در نقطه شكست Mpa ≥65
درصد ازدیاد طول در نقطه شكست % >100%
مدول الاستيك Mpa 2400
ضريب هدايت حرارتي w/mC° 2.3-3.9
مقاومت ضربه j/m 850
درصد عبور نور % 25%-92% بسته به رنگ و ضخامت
درصد جذب آب % 0.15
شاخص كاهش صوت dB 23-34
ضريب انبساط حرارتي mm/m0C 0.065
گستره تحمل دمايي 0C -40 تا 120
گرماي ويژه Kj/kg k 1.17

جنس سازه های تلسکوپی:

جنس سازه های تلسکوپی از جنس آلومینیوم با آلیاژ 6063-T5 شرکت آلومینیوم سازی اراک (ایرالگو) می باشد. آلیاژ 6063-T5 دارای استحکام کششی نهایی حداقل (Mpa 140 (psi 20,000 و استحکام تسلیم (Mpa 97 (psi 14,000 در ضخامت بیشتر از ۱۳ میلی‌متر (۰٫۵ اینچ) می‌باشد و در ضخامت بالای ۱۳ میلی‌متر استحکام کششی نهایی حداقل (Mpa 130 (psi 19,000 و استحکام تسلیم (Mpa 90 (psi 13,000 می‌باشد. همچنین در حدود ۸ درصد افزایش طول شکست دارد.

رنگ سازه:

رنگ سازه توسط سیستم الکترواستاتیک کوره ای صورت می گیرد, کی یکی از مقاومترین فرآیندهای رنگ در صنعت می باشد, رنگ بدنه اتومبیلها هم توسط همین فرآیند انجام می گیرد. بخشی از این عملیات در فیلم زیر نشان داده شده است.
 


کاتالوگ رنگ های کوره ای الکترواستاتیک :


 
برای معرفی آدرس اینستاگرام شرکت
 

سقف های متحرک شیشه ای کشویی :

 

سقف های متحرک شیشه ای تلسکوپی سقفی :

 

سقف های متحرک شیشه ای تلسکوپی :

 

سقف های متحرک شیشه ای تلسکوپی دیواری :