سقف متحرک پارچه ای

امروزه اکثر مردم سرزمین ما اشتیاق زیادی به استراحت و وقت گذراندن در فضای باز را دارند. یکی از فواید سقف های جمع شونده اینست که شما می توانید محیط استراحت یا تفریح خود را به وسیله آلاچیق های متحرک چند منظوره سازید. اجرای سقف های محرک این امکان را فراهم میسازد که محیط کاربری شما را از آفتاب، باران، برف و باد محافظت کند .


سایبان گستر داتیس به واسطه طراحی و اجرای سقف های متحرک برقی این امکان را به شما میدهد محیط های بیرونی شما را برای تجارت یا سکونت مهیا سازد .  شرکت سایبان گستر داتیس با نام تجاری آلباتروس تمهیداتی را برای شما مشتریان عزیز چیده است . به واسطه سیستم های سازه های متحرک میتوانید به راحتی بدون گرفتن مجوزات قانونی شهرداری و غیره مکان تفریحی منزل و یا کار خود را مسقف ساخته و بهره برداری کنید. سایبان گستر داتیس می تواند محیط زندگی و تفریح شما را به وسیله محصولات سقف متحرک در مقابل باران و باد و برف برای کاربری شما عزیزان چند منظوره سازد.

این نوع سقف متحرک پارچه ای با ایجاد یک فضای مسقف در ابعاد دلخواه، امکان استفاده از یک مکان را به دو صورت باز و سرپوشیده، در تمام ایام سال فراهم می‌آورند.بعاد قابل اجرا:


۱ امکان اجرای ابعاد یازده متر در یازده متر به صورت یکپارچه.


۲ امکان اجرای فاصله بین دو ریل حداکثر تا چهار متر.


۳ امکان مسقف سازی بدون محدودیت مساحت در قالب چند دستگاه.


ویژگی های سقف متحرک پارچه ای:


• طراحی مدرن


• مکانیزم تسمه تایم (ساخت کشور ایتالیا) که کار حمل را در داخل ریل های راهنما انجام می دهد.


• صفحات نصب سایبان های دیواری استاندارد و سفارشی امکان تنظیم شیب افقی به حداکثر 20 درجه زاویه را دارد . حداقل زاویه 6 درجه تا 8 درجه بسته به اندازه برای زهکشی آب مورد نیاز است.


• قابلیت نصب سقف متحرک بصورت معلق یا هنگینگ بدون نیاز به ستون در جلوی سازه.


• پارچه های ضد آب، نوع پوشش سقف ها قالباً از نوع پارچه های ضد نور و ضد آب پی وی سی می باشند.


• قابلیت روشنایی بخشیدن به فضاهای تفریحی و تجاری خود به وسیله لامپ های نقطه ای و خطی که در فریم های آلومینیومی سقف ها قابل کارگذاری می باشد.


• سازه چادری در هنگام جمع شدن، در کوچکترین سایز خود در قسمت هد باکس که در بالاترین نقطه اجرای سقف تعبیه شده است جمع می شود.


• به وسیله ناودانانی هایی که در فریم های بیرونی این سازه ها تعبیه شده است آب باران به پایین سازه هدایت میشود.


• امکان اجرای ابعاد یازده متر در یازده متر به صورت یکپارچه.


• امکان اجرای فاصله بین دو ریل حداکثر تا چهار متر.


• امکان مسقف سازی بدون محدودیت مساحت در قالب چند دستگاه.


pergola-structure-1
 
 

اجزای تشکیل دهنده سقف متحرک پارچه ای:


پوشش پارچه ای:


پوشش مورد استفاده در مجموعه آلباتروس از پارچه های با کیفیت که دارای ویژگی blockout به همراه بافت داخلی پلی استر با روکش پی وی سی در دو طرف بوده که دارای فیلم محافظ اشعه یو وی uv نیز می باشد. این پوشش مبتنی بر سفارش می‌تواند تولید کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، کره و یا ترکیه باشد. با توجه به واردات مستقیم انواع پوشش های گفته شده توسط مجموعه آلباتروس، امکان سفارش انواع طرح ها و رنگ ها و کیفیت های گوناگون توسط سفارش دهنده فراهم شده است. پوشش هر سازه متناسب با تقسیم بندی های به خصوص آن، به روش hot air با دستگاه های تمام اتوماتیک ساخت مجموعه آلباتروس فرآیند آماده سازی را طی می‌کند. از جلمه چند شرکت معروف در زمینه ساخت پارچه های مخصوص سقف متحرک که شرکت آلباتروس با آنها همکاری دارد می توانشرکت دیکسون فرانسه,شرکت سیون بلژیک و شرکت مهلر آلمان اشاره نمود.

 
 

سیستم برقی و کنترلی:


سیستم فرمان سقف های متحرک پارچه ای ، بر اساس نوع گیرنده موتور مورد استفاده، بر دو نوع هستند. اول موتورهای رسیور داخلی که نیاز به رسیور نیست، دوم موتورهایی که در کنار آن ها رسیور خارجی استفاده می‌شود. هر دو نوع مورد اشاره بر اساس سفارش انجام شده قابل به کار گیری ست. علی رغم وجود برندهای بسیار متنوع مدار فرمان در بازار، این مجموعه بر اساس تجربه بیش از ده ساله ی خود بهترین برندهای آزمایش شده را مورد استفاده قرار می‌دهد. توضیح آنکه برق مورد استفاده در تمام انواع تکفاز بوده و خطرات و مشکلات برق سه فاز را نخواهد داشت. ۲ موتور، در تولیدات برند آلباتروس از موتور توبولار ساخت برند های تحت لیسانس شرکت سامفی فرانسه استفاده می‌شود . با این توضیح که ما جهت دوام بیشتر موتورها نوعا ضریب محاسبات توان را دو برابر در نظر می‌گیریم.

مکانیزم انتقال حرکت سقف متحرک پارچه ای :


مکانیزم مورد استفاده در سازه های مجموعه آلباتروس دارای طراحی اختصاصی بوده و می‌توان مدعی شد که در مقابل تولیدات اروپایی نیز برتری های خاصی دارند، این مکانیزم ها به دلیل مقاومتی که می باید در مقابل سایش داشته باشند از مواد پلی آمید الیاف دار با گرید ۶۶ تولید می‌شوند، این پلیمر یکی از گرانترین و ایضا مقاوم ترین پلیمرهای دنیاست.سازه آلومینیومی:


سازه آلومینیومی مشتمل بر ریل ها و پروفیل های نگه دارنده غشاء پوششی است که در مجموعه آلباتروس از متریال استاندارد با آلیاژ Al-6063 تولید می‌شوند و جهت استحکام بیشتر عملیات حرارتی t5 بر روی آنها انجام می‌پذیرد که تاییدیه آزمایشگاه های معتبر مواد و متالورژی گواه این مدعاست. استفاده از مواد استاندارد و عملیات حرارتی مذکور امکان اجرای سازه هایی با ابعاد بالاتر از توان دیگر شرکت ها را برای ما فراهم ساخته است. سازه آلومینیومی به روش الکترواستاتیک رنگ شده، و رنگ پودری آن درون کوره فرآوری می‌شود. با توجه به اینکه تمام روند گفته شده برای تولید و آماده سازی پروفیل در کارگاه‌های مجموعه آلباتروس انجام می‌گیرد لذا امکان انتخاب هرگونه رنگ دلخواه، اعم از ساده و دکورال (طرح چوب) برای سفارش دهنده ممکن می‌باشد.

 
 

آپشن های قابل استفاده برای سقف های متحرک پارچه ای :


نور پردازی:


یکی از قابلیتهای بسیار جذب و ویژه سقفهای متحرک سیستم نورپردازی سقف های متحرک می باشد. در این ماژول های زیبا که تولید مجموعه آلباتروس هستند از کیت های ال ی دی از نوع smd و cob استفاده شده است. برق مورد استفاده آن ها نیز dc و دوازده ولت بوده و هر گونه اتصال احتمالی به سازه هیچ گونه خطری برای افراد نخواهد داشت.


دو مدل روشنایی شرکت آلباتروس به شما پیشنهاد می دهد, مدل نقطه ای و مدل خطی بصورت شکل زیر

 
 

سنسور باد ، نور و باران :


سنسور باد به عنوان یک ماژول کاربردی به موتور ملحق شده و هنگام وزش باد در سرعت از پیش تعیین شده، فرمان تغییر وضعیت سقف را جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی به موتور منتقل می‌کند.مازول نور ماژول می‌تواند تابش نور خورشید را بر اساس شدت تنظیمی پایش کرده و فرمان لازم را به موتور انتقال دهد.همانطور که قابل تصور است برای سنسور باران، این ماژول بارش باران را سنس کرده و فرمان لازم را به موتور منتقل خواهد کرد.

 
 

سیستم های گرمایشی و سرمایشی :


انواع سیستم های گرمایشی از جمله گرماتاب برای گرمایش فضای مسقف شده توسط این سازه ها قابل پیش بینی و اجراست.

انواع قابل اجرا:

سازه مستقل و روی چهار ستون
یک سمت دیوار و سمت دیگر ستون
یک سمت دیوار و هنگر تصویر
یک سمت دیوار و پایه های کرو (curve)
سازه دو طرفه به صورت مستقل و روی شش ستون
سازه دو طرفه به صورت ستون وسط و هنگر تصویر سازه دو طرفه به صورت ستون وسط و پایه های کرو (curve)
توضیح بسیار مهم و وجه تمایز برند آلباتروس با دیگر تولید کنندگان آنکه تمامی سازه های فوق همانند تصاویر، علاوه بر ریل های صاف با ریل های کرو curve) ) نیز قابل اجرا هستند.
 

مشاهده کاتالوگ رنگ های کوره ای الکترواستاتیک:

چند نمونه فیلم سقف های متحرک پارچه ای