سقف متحرک آلومینیومی

تا چندین سال پیش اگر صحبت از سقف متحرک و یا سازه متحرک به میان می آمد کسی باور نداشت که می توان از چنین امکانات برای کاربردهای عمومی استفاده نمود و فقط امکان استفاده آن در مکانها و جاهایی خاص امکان پذیر می باشد . اما امروز سقف متحرک به یک نیاز معمول و اساسی در زندگی انسان تبدیل شده است و آنقدر این محصول در زندگی روزمره گسترش پیدا نموده که باعث ایجاد تنوع های بسیار زیادی در مورد محصولات سقف و سازه های متحرک بوجود آماده است که هم باعث شده که ضعفهای سازه های متحرک قدیمی برطرف شود و همینه که زیبایی و کارایی این گونه سازه ها افزایش پیدا کند.
 
یکی از سازه هایی که امروز توانسته جایگزین خوبی برای سقف های متحرک پارچه ای قدیمی باشد سقف متحرک آلومینیومی می باشد . این نوع سقف بخاطر مزایایی بسیار بالایی که دارد (در ادامه این متن به آن اشاره خواهد شد) توانسته بسرعت جایگزین سقف های متحرک قدیمی از جمله سقف متحرک پارچه ای شود . امروزه در تمام نمایشگاه های سراسر دنیا مرتبط با این محصولات که مراجع شود تمام شرکتها به نحوه ای این محصول را کنار محصولات قدیمی خود گنجانده اند و یا حتی محصولات قدیمی را بخاطر این محصول کنار گذاشته اند.
 

از جمله مزایایی که می توان از سقف متحرک آلومینیومی نام برد می توان به موارد زیر اشاره نمود:


1- سقف متحرک آلومینیومی توان بسیار بالا تحمل بار زنده از جمله برف و باد نسبت به محصولات قدیمی دارد .
 
2- سقف متحرک آلومینیومی عایق حرارتی و صوتی نسبتا بالا نسبت به محصولات متحرک دیگر دارد . و این امر به این خاطر می باشد که بین پنلهای آلومینیومی سقف کنالهایی وجود دارد که توسط مواد عایق و سبک پر می شود و یک لایه ضخیم در مقابل انتقال حرارت و صدا بوجود می آورد.
 
3- ایجاد حالت نیمه باز در سقفهای متحرک آلومینیومی که به حالت تهویه معروف هستش. در حالت نیمه باز باعث می شود در عین حال که سایه را در محل داریم هوا از بین پنلهای آلومینیومی به جریان بی افتد.
 
4- سقف متحرک آلومینیومی عمر بیشتر پوشش سقف هم از نظر زمان و هم از نظر تحمل ضربه و فشار و همچینین مقاومت در مقابل اجسام تیز و سنگین نسبت به نمونه های دیگر سقف متحرک دارد . درضمن این مدل سقف ترکیب بسیار زیبایی با محصولات دیگر مثل پنجره های گیوتینی و شیشه های اسلایدینگ می تواند داشته باشد که یک حس سازه های مدرن را انسان بوجود می اورد.
 

مشخصات فنی سقف متحرک آلومینیومی :

 

حداکثر ابعاد بازشو سازه و حداکثر عرض فاصله های ریل ها بصورت زیر می باشد :

1. حالت دو ریل سقف متحرک آلومینیومی:

2. حالت سه ریل سقف متحرک آلومینیومی:

حالتهای اتصال سقف متحرک آلومینیومی به دیوار و زمین

1. حالت اتصال به دیوار سقف متحرک آلومینیومی :

2. حالت اتصال به زمین سقف متحرک آلومینیومی :

حالتهای مختلف اجرای پنلهای آلومینیومی روی ریل:

 

حالت اجرای ناودانی در سقفها متحرک آلومینیومی:


محل قرارگیری موتور تیوبلار داخل سقف متحرک آلومینیومی :


مشخصات کلی سقف متحرک آلومینیومی :