سقف متحرک پارچه ای استادیومی

ابرسقف های پارچه ای با دهانه های بزرگ، محل برگزاری مسابقات ورزشی است . با توجه به وزن سبک و استراکچرهای خوب سازه های کششی ، اجرای دهانه بزرگ به خوبی تحقق یافته است .  ستونی در وسط وجود ندارد که این امر به طور موثر باعث افزایش سطح کلی فضا می شود.
از دیگرمزایای اجرای ابر بام ها مدت زمان ساخت کوتاه آن است . که با حداقل ترین زمان ممکن قابل بهره برداری است . از امتیازهای بزرگ سازه های پارچه ای این است که اگر قبلاً آماده سازی خاک جهت بارگزاری ستون ها و خرپا ها انجام شده باشد ، می توانند به سرعت ساخته شوند.
اصولاً برای این پروژه های عظیم از غشاهای نانو یا خود تمیزکننده استفاده میشود . که دارای یک پوشش ضد رسوب ( تفلون ) برروی سطح پارچه استفاده میشود. به اینصورت که برای حفظ نظافت خود به باد و باران طبیعی اکتفا میشود. این نه تنها تمیزکاری و تمیز کردن سطح غشای ساختمانی را به شدت کاهش می دهد ، بلکه زیبایی غشا را نیز تضمین می کند.

ویژگی ها

حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در انرژی در سازه غشایی به طور کلی 20٪ است . با توجه به مواد مختلف ، انتخاب متناسب آن با محیط تغییر می کند . انتقال نور خوب ، استفاده از نور خورشید را برای روشنایی امکان پذیر می کند که به این ترتیب از بین رفتن منابع در روشنایی می تواند به عملکرد صرفه جویی در مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست برسد.
ساختار کششی سقف های بزرگ بسیارمحکم و پایداراست که با توجهات به استانداردهای ساخت و ساز دائمی ساخته می شود . ساختار فولادی به مدت 50 سال طراحی شده است . طول عمر غشاء می تواند به بیش از 15 سال برسد و جایگزینی غشاء ساده است.
ساخت سازه ی ساختار کششی در ابربام ها با طراحی و محاسبات و الزامات بالا انجام میگیرد . ظرفیت تحمل غشاء در هوای شدید به ویژه بارندگی نیز در نظر گرفته میشود و در ابتدای طراحی هم حجم پوشش برف کاملاً محاسبه می شود.


نمونه کار ها