راهروهای استریل (تونل های جمع شونده )

سازمان جهانی بهداشت در سرتاسر دنیا به دنبال شناسایی، ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا به نام«کوید-۱۹» (COVID-19) است. ویروس COVID-19 هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای دیگر دنیا است. این نوع ویروس کرونا در ایران هم در حال پراکنده شدن است. علائم بیماری کرونا در اکثر مبتلایان به این ویروس خفیف است و درمان می‌شود، اما ممکن است بیماری در برخی دیگر شدیدتر باشد و حتی منجر به مرگ شود.
 
تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شده‌اند و افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند. در این بین تعدادی از افراد آلوده به این ویروس هم درمان شده‌اند. بیشترین میزان فراگیری ویروس ابتدا در چین مشاهده شد اما موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگر از جمله ایران دیده شده است.
با شناخت علائم کرونا و رعایت نکات بهداشتی ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم، از سلامت خود و دیگران محافظت کنید.

دستان خود را به طور مرتب بشویید

به طور منظم و با دقت دستان خود را با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید.

فاصله استاندارد با دیگران را رعایت کنید

با کسانی که سرفه یا عطسه می‌کنند، حداقل یک متر فاصله داشته باشید.

از تماس دست‌ها با چشم‌ها، بینی و دهان خودداری کنید


بهداشت تنفسی را تمرین کنید

مطمئن شوید که شما و اطرافیان‌تان بهداشت تنفسی را رعایت می‌کنند. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت است.

ماندن در خانه:

یکی از بهترین راهکارهای برای کمتر در معرض قرار گرفتن در برابر این بیماری جلوگیری از شیوع این بیماری.
اما ممکن است با رعایت تمام این نکات ایمنی بازهم کسانی باشند که در محلهای عمومی این نکات را رعایت ننمایند باعث به خطر انداختن سلامتی دیگر افراد بشوند. بهمین خاطر افراد نیاز هست که در خانه بیشتر بمانند و خود و خانواده خود را قرطینه نمایند ولی بازهم برای بطرف کردن مایحتاج روزانه و کارهای ضروری نیاز به تردد به مکانهای عمومی می باشد. یکی از راهکارهایی که باعث می شود افراد با اطمینان بیشتری به این مکانها عمومی وارد شوند اطمینان از این موضوع هست که تمام افرادی که وارد این فضا ها می شوند بصورت کامل استریزه شوند. و از آنجا که کنترل تردد در مکانهای پر تردد بسیار مشکل می باشد بنابراین شرکت آلباتروس با توانایی که در ساخت سازه های متحرک و راهروهایی متحرک طی سالیان گذشته بدست آوارده است برای برطرف کردن این نیاز پا میدان گذاشته است تا سهمی کوچک در کمک به سلامت هموطنان خود و کمک به شکست ویروس کشنده کرونا داشته باشد. راهروهای استریل یا تونلهای ضد عفونی محصولی است که از سه قسمت اصلی تشکلیل شده است:
- ماده ضدعفونی کننده
- دستگاه پخش ماده ضد عفونی کننده
- راهروهای متحرک و جمع شونده

- ماده ضد عفونی کننده:

 

ویژگی ماده مورد استفاده برای استریل و ضدعفونی:

نانوسیل دی2-پلاس :

طبق تحقیقات اخیر سازمان های بین المللی یکی از مواد موثر در از بین بردن ویروس کرونا پراکسید هیدروژن 5/0% می باشد، نانوسیل دی 2-پلاس حاوی پراکسید هیدروژن پایدار شده توسط نیترات نقره و دارای خاصیت سینرژیسم بر روی میکروارگانیسم ها می تواند یکی از موثر ترین ضدعفونی کننده های دست برای مقابله با انواع وبروس ها از جمله ویروس کرونا باشد. ویژگی های منحصر به فرد این محصول :
1- به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده این محصول، باعث کاهش آلودگی ها و بیماری هایی مانند سرماخوردگی و ... می شود.
2- دارای اسانس کاج – رایحه بسیار مطبوع .
3- مدت پایداری این محصول با توجه به اینکه پراکسید هیدروژن ماده ای ناپایداری است، زیاد است.
4- در محدوده وسیعی از دما و pH اثربخشی خود را حفظ می کند.
5- سازگار با انواع پوست دست.
6- فاقد الکل – بدون ایجاد حساسیت پوستی.
7- وسیع الطیف در برابر انواع میکروارگانیسم ها
8- ماندگاری اثر طولانی مدت
9- بدون ایجاد مقاومت میکروبی
10- بدون نیاز به آبکشی و در مقایسه با ضدعفونی کننده های موجود

- دستگاه پخش ماده ضد عفونی کننده

دستگاه رطوبت‌ساز (humidifier) یا دستگاه بخور دستگاهی است که رطوبت هوا را افزایش میدهد و استفاده‌های خانگی و صنعتی دارد در استفاده‌های خانگی معمولاً برای ضدعفونی کردن و یا گرم و مرطوب کردن هوای خانه در زمستان جهت درمان سرماخوردگی استفاده میشود. امروزه بخورها در دو نوع کلی به عنوان بخور گرم و بخور سرد عرضه میشوند. از بخورها برای ضد عفونی کردن هوا نیز استفاده میشود معمولاً بخورها مخزنی مخصوص برای محلول‌های ضدعفونی‌ کننده دارند که آن را در هوا پخش میکند. سالن‌های کشت و پرورش قارچ، گلخانه، سردخانه، مرغداری، دامداری، انواع انکیباتور و آزمایشگاه و کارخانه‌های چای‌سازی و نساجی و البته انواع چاپخانه‌ها و هر جایی که نیاز به رطوبت دقیق و تنظیم شده داشته باشد، از مصرف‌کنندهٔ دستگاه‌های رطوبت ساز به حساب می‌آیند. دستگاه‌های رطوبت ساز به سه نوع و گروه تقسیم می‌شوند؛ به عبارت بهتر سه نوع رطوبت ساز در دنیا تولید می‌شود: رطوبت ساز پروانه‌ای (رطوبت ساز دیسکی)، رطوبت ساز نازِلی (شیلنگی)، رطوبت سازالتراسونیک.
 

- راهروهای متحرک و جمع شونده

راهروهای استریل بخش مهم فرآیند ضدعفونی هستند زیرا که ماده ضد عفونی کننده باید بصورت کنترل شده به سطح بدن اشخاص که برای ضدعفونی به محلهای عمومی عبور مرور دارند پاشیده شود در عین حال که این راهروها باید قابلیتهایی دیگری از جمله سریع بنا شدن و به راحت قابل جمع شدن باشند و اینکه قابلیت شتشو داشته باشند و مزاحمتی هم برای عبور مرور ایجاد نکنند. در زیر به ویژگیهای این راهروها اشاره خواهد شد.

ویژگیهای راهروهای استریل :

1- استفاده از دستگاهای تولید بخار سرد با تکنولوژی آلتراسونیک برای ایجاد پایداری و معلق ماندن بیشتر مواد ضدعفونی کننده در فضای راهرو.
2- سازه اصلی از جنس آلومینیم می باشد که در عین حال که سازه سبکی می باشد مقاومت بسیار خوبی در مقابل خوردگی و جذب آلودگی دارد
3- پوشش پارچه ای با روکش دو طرف pvc : این نوع از پوشش هم مقاومت بسیار خوبی در مقابل شرایط بد آب و هوایی دارد و هم قابلیت شست و شوی بالا دارد و ویژگی ضد ویروسی نیز به آن اضافه شده است
4- قابلیت نصب و جمع آوری آسان: از آنجا که این سازها بصورت موفت مورد استفاده قرار میگیرند و باید بتوان هر زمان که نیاز باشد بدون اینکه باعث تخریب محیط اطراف شود و نیز زمان زیادی را تلف نکند در محل های مورد نظر نصب گردد و به همان سرعت نیز قابل جمع آوری باشد.

تونل ضدعفونی چیست؟

به محفظه استریزه یا یک دوش ضدعفونی متحرک فکر کنید . تونل ضدعفونی شامل محیطی اشباء شده توسط اسپری های داخلی مواد نابودگر می باشد . این روش باعث می شود که تمام سطوح ضدعفونی شود حتی سطوحی که در معرض مستقیم نازلهای پاشش مواد ضدعفونی نیستند بنابراین باعث جلوگیری از پخش شدن ویروس در مکانهای عمومی می شود .

تونل ضدعفونی چه استفاده هایی دارد؟

تونل ضدعفونی و استریل یک محافظ امن برای ورود افراد به مکانهای عمومی می باشد. مخصوصا برای کسانی که در مکانهایی با تماس نزدیک با افراد زیاد و مکانهای با ریسک بالا کار می کنند. آنها می تواند در ورودیهای : سازمانها و اورگانهای عمومی, داروخانه ها, سوپرمارکتها, فرودگاه ها, بیمارستانها, بنادر, ایستگاههای راه آهن یا متر مورد استفاده قرار بگیرن. این محصول همچینین برای شرکتهای خصوصی که نیاز به ضدعفونی نیروی کار, محصول یا کالا, وسایل نقلیه و مواد اولیه خود دارند مناسب می باشد.

ویژگی های فنی تونل ضدعفونی :

نصب سریع و عدم نیاز به فنداسیون, تونل ضدعفونی و استریزه فضا اشتغال نمی کنید بخاطر اینکه قابل حرکت و جمع شدن هستند . این سازه ها بسیار مناسب برای شرایط نصب موقت و دائم هستند . این تونل های قابلیت نصب شدن به یکدیگر را درا می باشند و نیز می تواند به خروجی سازه و ساختمانها هم متصل شوند .

تونل ضدعفونی و استریل چگونه نصب می شوند ؟

- تونل ضدعفونی را در محل دلخواه قرار داده آنرا باز نموده و بین فرمهای آن را در حالت کشیده قرار دهید .
- تونل را به زمین یا یه وزنه متحرک متصل کنید.
- سیستم برقی و اسپری مواد را به منبع برق و مواد مایع ضد عفونی کننده متصل کنید .
- شلنگهای فشار قوی واحد اسپری مواد ضدعفونی را بهم متصل کنید .
- واحد سنسور حرکتی و کنترل ترافیک سازه را از طریق سیم کشی سریع به منبع متصل کنید .
تونل ضدعفونی محل ضدعفونی و تمیز در بیمارستانها بوجود می آوردند .
از مشتریان و مصرف کنندگان این محصول تقاضا داریم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرند .